Pirmadienį dalyvavęs Krikštonių paukštyno atidaryme Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius įvardijo, kad naujai pastatytas objektas yra geriausias pavyzdys, kaip, nepaisant ekonominės krizės, galima pasiekti rezultatų, lemiančių visos šalies ūkio plėtrą.
  
 „Tokius rezultatus lemia žmonės, kurie dirba, o ne dejuoja dėl sunkmečio“, – sakė šalies premjeras A. Kubilius.
    
Per metus Krikštonių paukštyne planuojama užauginti apie 1,6 mln. viščiukų broilerių, realizuoti apie 5 tūkst. tonų skerdienos.
   
Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, kalbėdamas apie objekto naudą Lietuvos ūkiui, paminėjo, kad tokie pavyzdžiai geriausiai padrąsina ir kitus ūkininkus.
   
„Lietuvos ūkininkas atsargus, ir natūralu, kad nori pamatyti, kaip veikia viena ar kita sistema, kaip įgyvendinamas sprendimas, o tada imasi veiklos ir pats. Naujojo paukštyno atidarymas yra reikšmingas visos Lietuvos ūkiui. Kartu tai yra ir pavyzdys, jog investuoti krizės metais apsimoka“, – teigė ministras K. Starkevičius.
   
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis teigė, kad pirmojo tokios apimties privataus verslo investicija rajone atnešė pozityvių pokyčių.
   
„Džiaugiuosi, kad toks objektas yra mūsų rajone, kad pavyko rasti bendrą kalbą su verslininkais ir vietos bendruomene. Sukurtos darbo vietos, o rajono biudžetą papildys mokesčiai. Kaip rajono vadovas laikausi dviejų svarbiausių principų: pirma, valdžia neturi trukdyti verslui, ir antra, – turi pašalinti verslo plėtrą trikdančias kliūtis“, – sakė meras A. Margelis.
   
16 tūkstančių kvadratinių metrų gamybinę teritoriją apimančio Krikštonių paukštyno, kuris priklauso ūkininkei Audronei Jagminienei, ūkinė veikla yra viščiukų broilerių auginimas ir realizavimas. Paukštyne įdiegtos pačias naujausias Europoje technologijos; naudojamas dvigubas šėrimas: kombinuotais pašarais ir grūdais; valdymas kompiuterizuotas.
  
 Krikštonių paukštyne dirba 25 žmonės. Šalia gamybinių patalpų įrengtos buitinės patalpos darbuotojų poilsiui, dušai, drabužinės.
   
„Daug ūkininkų naudojasi supaprastinta parama, ir būtent šios Vyriausybės dėka Lietuvos kaimas, ūkiai pajuto, kad gali žengti į priekį. Mes su Audrone dėkojame visiems, kad Jūs atvažiavote pažiūrėti, kaip galima ir Lietuvos kaime šį tą iš griuvėsių prikelti. Į paukštyną investavome apie 11 mln. litų, parama iš ES struktūrinių fondų – 1,38 mln. litų. Gauti ES išmoką kliūčių nėra, objektą jau priėmė valstybinė komisija, jis registruotas Registrų centre. Šis objektas mūsų šeimai jau yra ketvirtas. Dėl kai kurių objektų teko patirti nesklandumų, tačiau Lazdijuose viskas vyko labai sklandžiai, neturėjome jokių biurokratinių nesklandumų, todėl galėjome darbus pabaigti metais anksčiau nei planavome. Dėkoju vietos valdžiai, merui Artūrui Margeliui už geranorišką ir teigiamą požiūrį į verslo investicijų skatinimą Lazdijų rajone. Dėkojame visiems savo darbuotojams. Žmonės yra didžiausias turtas, nes būtent jie ir lemia gerą rezultatą“, – sakė parlamentaras Jonas Jagminas, pristatydamas naująjį šeimos verslo objektą.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams Ramunė Šeštokienė 
Griežtai draudžiama Lazdijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Lazdijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Lazdijietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos